Polecamy

Jak wybrać bezpieczne meble dla dziecka?

Pastelowy Przewodnik Kolor: 4 wskazówki dotyczące dekorowania...

Biurka dziecięce

Biurko dla młodego ucznia

Wybór dobrego biurka do pokoju dziecka to kwestia kluczowa – z pewnością jego mieszkaniec będzie spędzał przy biurku długie godziny, odrabiając lekcje, używając komputera, czytając książki czy rysując. Dlatego właśnie mebel ten powinien spełniać wszelkie zasady ergonomii – aby nie przyczynić się w przyszłości do skrzywień kręgosłupa i innych wad postawy, oraz zapewnić dziecku maksymalny komfort nauki. Dobór odpowiedniego biurka pozwoli zapewnić dziecku warunki dostosowanego do jego rozwoju, wzrostu, możliwości. Wygodne biurko z kolei pozwoli wytworzyć pozytywne skojarzenia z pracą przy nim i z czasem czerpać z niej sporo radości. Warto przyłożyć się do wyboru tego mebla. Jak zabrać się za poszukiwania i zdecydować na konkretny model?

Ładne i solidne

Najlepszym materiałem na solidne biurko dla ucznia jest lakierowane drewno/ Jego zaleta jest naturalność oraz wytrzymałość, a także łatwość utrzymania w czystości. Na blat z drewna warto położyć podkładkę, która ochroni go w razie rozlania farby czy barwiącego soku. Niemniej istotny jest wygląd biurka. To dziecko będzie spędzało przy nim czas i pracowało, warto więc kierować się jego preferencjami. Przy biurku utrzymanym w ulubionej kolorystyce dziecka, ozdobionym motywami z jego ukochanych bajek, lekcje odrabia się o wiele łatwiej. Kluczem jest wymierzenie pomiędzy surową, nudną w oczach dziecka estetyką, a kompletną pstrokacizną, która skutecznie odciągnie ucznia od obowiązków i rozproszy jego uwagę.

biurko dziecięce

Nie tylko blat i cztery nogi

Dzisiejsze, nowoczesne biurka od dawna nie są już tylko zwykłym blatem na czterech nogach. Dziś liczy się między innymi kąt nachylenia tego blatu – najkorzystniejszy to około 16 stopni. Warto zainwestować w biurko, które można dowolnie regulować, w miarę jak dziecko rośnie i zmienia się jego budowa ciała. Dzieci w wieku wczesnoszkolnym rosną nawet 7 cm na rok – to bardzo istotne, by biurko było regulowane, w przeciwnym razie szybko będzie się nadawało do wymiany. Niektóre biurka da się uzupełnić o nadstawkę, na przykład po to, by umieścić monitor na odpowiedniej wysokości. Jeśli z biurka będzie korzystało dwoje lub troje dzieci, można postawić na mebel o kilku stanowiskach, z przedłużonym blatem – tak, by dzieci spokojnie się przy nim pomieściły i nie musiały czekać na swoja kolej z odrabianiem lekcji.

Krzesło biurowe

Bardzo istotną cechą krzesła biurowego dla dziecka jest możliwość szerokiej regulacji jego wysokości. Dziecko nie może siedzieć na tej samej wysokości niezależnie od tego, czy ma metr wzrostu, czy 160 cm. Warto również przemyśleć fotel na kółkach, który potrafi ułatwić pracę, gdy materiały są rozmieszczone po całym pokoju. Fotel powinien bezwzględnie posiadać oparcie oraz podłokietniki, które będą wspomagały prawidłową postawę ciała. Te elementy także mogą być regulowane.

Zobacz

Biurko dla młodego ucznia

Gdy dziecko idzie do pierwszej klasy, jego pokój zwykle potrzebuje drobnego lub generalnego...

Biurko dla dziecka

Kiedy dziecko dorasta i znajduje się już w wieku szkolnym, to sporą część czasu zacznie...

Jak odpowiednio dobrać krzesło i biurko dla...

  Pozycja siedząca to nieodłączny element codziennego życia. Obecnie w dobie...