Polecamy

Biurko dla dziecka

Materiał na namioty tipi: Jaki materiał jest najlepszy i...

Meble dziecięce

Jak umeblować pokój niemowlaka?

Przed młodymi rodzicami gromadzi się szereg wyzwań. W tym kontekście wypada wspomnieć zarówno o malowaniu pokoju niemowlaka, jak i o jego meblowaniu. Rodzice dążą do tego, aby dziecko miało to wszystko, co będzie mu potrzebne, czasem jednak sami potrzebują fachowej rady. Już na wstępie warto uświadomić sobie, że mówiąc o pokoju dla niemowlaka mamy na myśli przestrzeń, w której dziecko będzie przebywać i która będzie na nie w istotny sposób wpływać. Jeśli zatem chcemy, aby dziecko czuło się w niej dobrze, pamiętajmy choćby o roli, jaką odgrywają w niej kolory. Ciepłe kolory w pokoju są sprzyjające dla dziecięcego apetytu, podczas gdy te chłodne mają tendencję do jego spowalniania. Warto więc dążyć do tego, aby dziecięcy pokój był ciepły i optymistyczny.

Ponieważ nadal mamy do czynienia z bardzo małym dzieckiem, powinniśmy zatroszczyć się o to, aby jego pokój był też przyjazny spędzającym w nim wiele czasu rodzicom. Z powodzeniem obejdziemy się w nim bez telewizora, z pewnością jednak docenimy obecność fotela, w którym łatwiej będzie karmić malucha. Najlepiej, jeśli fotel stoi blisko łóżeczka. Zyskuje na tym nie tylko wystrój pokoju, ale i wygoda. W pokoju dla niemowlaka ogromne znaczenie ma także miejsce, w którym maluch jest przewijany. Tu pomagają specjalne przewijaki, choć znakomicie sprawdzają się także meble wyposażone w szeroki i dość długi blat. Dobrze, jeśli przewijanie i karmienie malucha nie musi wiązać się z rozbudzaniem go poprzez silne światło. Niemowlęta nie mają oporów przed ciemnością, im dziecko jest jednak starsze, tym bardziej czuje się w niej niepewnie, warto więc pomyśleć także o lampie z żywymi kolorami. Rodzice dążą też do tego, aby ich dziecku nie zabrakło zabawek. Tymczasem okazuje się, że niemowlę nie potrębuje ich zbyt wielu.

łóżeczko dla niemowlaka

Czasem wystarczy niewielki, kolorowy przedmiot, który znajduje się w zasięgu dziecięcego wzroku. Bardzo często możemy usłyszeć o korzyściach, jakie czerpie się z wiszących zabawek. Jest w tym wiele prawdy, nie da się jednak ukryć, że nie powinno się z nimi przesadzać. Jeśli dziecko jest już wyjmowane z łóżeczka, dobrym pomysłem może się okazać mata edukacyjna. Ta powinna być położona na podłodze, a jej obecność jest w stanie zagwarantować zabawę trwającą wiele godzin. Chyba najważniejszym meblem w pokoju niemowlęcia pozostaje jednak łóżeczko, te musi być przy tym dobrane maksymalnie starannie zapewniając mu komfort. Jeśli zastanawiamy się nad tym, jakie rozwiązanie wybrać, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na takie, które odznacza się wysoką jakością, łóżeczko może nam bowiem służyć przez długie lata. Ustawienie łóżeczka również może okazać się dość skomplikowane. W miejscu, w którym śpi dziecko, temperatura nie powinna być zbyt wysoka, nie zaleca się więc ustawienia łóżeczka w pobliżu okna. Nie powinno się też umiejscawiać tego mebla przesadnie blisko kaloryfera.

Zobacz

Pokój dziecka – pięknie i praktycznie

Urządzanie pokoju dla dziecka, szczególnie jeśli dziecko ma już kilka lat i swoje zdanie w...

Komplety mebli młodzieżowych

Dobrze urządzony pokój dla młodej osoby będzie na pewno dawał zadowolenie, dobre...

Meble dla nastolatka do 2000 złotych

Wystrój pokoju nastolatka to kompromis pomiędzy jego gustem i osobowością, praktycznymi...