Polecamy

Najważniejsze elementy w pokoju dziecka

Poradnik, jak ubrać noworodka na letni spacer -.

Łóżka dziecięce

Kiedy wybrać między stolikiem dla dziecka a krzesełkiem?

Nadszedł czas, aby zaopatrzyć się w kolejne meble dla malucha. Krzesełko dla dziecka i stolik to dwa najbardziej odpowiednie meble dla jego wieku i możliwości. Aby nasz maluch mógł z nich korzystać bez ograniczeń, musi najpierw umieć siedzieć i kontrolować swoje ciało. Zazwyczaj jest to możliwe u dzieci w wieku od 1,5 do 2 lat. Jest to niezbędne dla bezpieczeństwa naszego dziecka. Polecamy zakup stołu i krzesełka dla dziecka, gdy tylko będą one niezbędne, ale i bezpieczne.

Jakie jest najbezpieczniejsze miejsce dla dziecka na krzesełku i stole?

Kiedy dziecko rozwija nowe umiejętności, właściwym momentem na zakup mebli jest czas, kiedy potrzebuje więcej miejsca do zabawy, rysowania klockami, malowania plasteliną, lepienia klejem i wykonywania czynności manualnych. Warto uważnie obserwować malucha, aby określić najlepszy czas na zakup mebli. Jeśli dziecko zaczyna rozwijać stronę artystyczną, warto rozważyć zakup mebli dla niemowląt. Krzesełko dla niemowlaka i stolik można wykorzystać podczas jedzenia dziecka, ponieważ będą one znajdować się w tym samym pomieszczeniu.

Stolik dla dzieci - biała chmurka

Jak wybrać odpowiedni stolik i krzesełko dla dziecka?

Ważne jest, aby dopasować meble do wzrostu dziecka. Jest to ważna kwestia, ponieważ wysokość stołu i krzesła dla dziecka będzie miała wpływ na jego umiejętność prawidłowego siedzenia. Najlepsze krzesło dla dziecka pozwoli uniknąć problemów z kręgosłupem w przyszłości. Wybierając krzesło dla dziecka, upewnij się, że kolana malucha zginają się pod kątem 90 stopni, a stopy spoczywają płasko na twardej powierzchni. Dla jednorocznych dzieci odpowiednie są krzesełka o wysokości 17 cm lub mniejszej. Dla dwulatków zaleca się krzesełko o wysokości 25 cm. 90 stopni powinien wynosić kąt między przedramieniem a ramieniem. Maluch nie powinien podnosić stóp nad ziemię.

Do wykonania biurka dla dzieci wykorzystuje się naturalną fińską sklejkę.

Mebel powinien umożliwiać dziecku odpoczynek i znajdować się w naturalnej, ale stabilnej pozycji. W przeciwnym razie może się zmęczyć i mieć zniekształconą postawę. Szczególnie ważny jest wybór odpowiedniego krzesła. Stolik dla dziecka powinien być nieco wyższy od siedziska. Blat stolika powinien znajdować się około 20 cm wyżej niż jego siedzisko. Dzięki temu maluch będzie miał wystarczająco dużo miejsca na nogi i ręce, a także będzie mógł trzymać ręce poza stołem. Ważne jest, aby oparcie krzesła podpierało plecy i kończyło się tuż poniżej łopatek.

Miś w drewnianym krzesełku dla dzieci

Na co zwrócić uwagę wybierając stolik i krzesełko dla dziecka?

Powinniśmy zwrócić uwagę na kilka innych aspektów, jeśli już wybraliśmy meble dostosowane do wzrostu naszego dziecka. Możemy wybrać meble, których wysokość można regulować, aby dziecko mogło z nich korzystać przez wiele lat. Większy blat stołu może być korzystny dla maluchów, które są artystami. Będzie on mógł pomieścić więcej przedmiotów, takich jak kredki, kartki i inne przybory. Należy uważać, aby nie wybrać zbyt dużego stolika. W przeciwnym razie dziecko może nie być w stanie dosięgnąć przedmiotów znajdujących się po obu stronach. Należy również zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonane są meble. Powinien być on mocny i solidny, zapewniający stabilność i bezpieczeństwo. Należy wybrać meble, które są zarówno funkcjonalne, jak i wygodne. Opcją są również blaty z możliwością regulacji kąta nachylenia. Możesz być pewien, że stolik dla dziecka stanie się stałym elementem sypialni dziecka i będzie często używany przez malucha.
Projektowanie mebli nie jest zadaniem nieważnym. Projektanci oferują szerszy wybór atrakcyjnych wzorów i kształtów, dzięki czemu z łatwością znajdziesz ten, który najlepiej wpasuje się w Twoją przestrzeń. Na naszej stronie znajduje się szeroki wybór wyjątkowych mebli dla dzieci.

Okrągły stolik dla dzieci

Zobacz

Właściwości lnu - dlaczego nie warto na niego...

Len to naturalny materiał, który niemal natychmiast przychodzi nam do głowy, gdy myślimy o...

Oto jak wybrać odpowiedni rozmiar pościeli dla...

Kompletując wyprawkę, rodzice często zastanawiają się, jaki rozmiar pościeli wybrać dla...

W jakim wieku dziecko powinno nosić czapkę?...

Od pokoleń temat nakryć głowy dla dzieci był gorącym tematem. Było to przede wszystkim...