Polecamy

Jest miejsce dla chłopca

Oto jak wybrać odpowiedni rozmiar pościeli dla dziecka.

Wyjątkowy pokój dziecka

Wszystko, co musisz wiedzieć o dywanach do użytku wewnętrznego i zewnętrznego

Dywaniki są doskonałym sposobem na połączenie przestrzeni - uziemienie pomieszczenia, a jednocześnie dodanie do niego koloru, wzoru lub tekstury. Dotyczy to zarówno przestrzeni na zewnątrz, jak i wewnątrz domu. Być może nie od razu pomyślisz o położeniu dywanu na patio, ale może on naprawdę zakotwiczyć miejsce do siedzenia i dodać mu przytulności.

Ale nie chcesz używać byle jakiego dywanu w przestrzeni zewnętrznej. Dlatego właśnie istnieją dywaniki zewnętrzne. Te niedrogie, stylowe i trwałe dywaniki są wykonane tak, aby przetrwać warunki zewnętrzne, dodając jednocześnie miękkości pod stopami.

Co to są dywaniki do użytku wewnętrznego i zewnętrznego?

Dywaniki indoor-outdoor to dywaniki przeznaczone do użytku na zewnątrz - czy to na patio, balkonie, pokładzie basenu, w salonie lub jadalni na świeżym powietrzu. Te dywaniki są bardziej wytrzymałe niż przeciętny dywanik i są tak skonstruowane, aby wytrzymać działanie żywiołów. Wiele z nich jest odpornych na pleśń i grzyby, więc nie musisz się martwić, że przemokną podczas burzy.

Większość dywanów przeznaczonych do użytku wewnętrznego i zewnętrznego jest wykonana z materiałów syntetycznych, takich jak poliester i polipropylen. Materiały te są bardzo trwałe i odporne na plamy, a także występują w szerokiej gamie kolorów i wzorów. Wiele dywaników polipropylenowych jest również odpornych na promieniowanie UV, więc ich kolory nie blakną pod wpływem światła słonecznego.

Dywaniki z włókien naturalnych mogą być również używane jako dywaniki wewnętrzne i zewnętrzne. Juta, trawa morska i sizal są doskonałym wyborem dla przestrzeni na świeżym powietrzu i dodają uroczą fakturę do każdego miejsca do siedzenia. Podobnie jak materiały syntetyczne wymienione powyżej, te dywaniki z włókien naturalnych są bardzo trwałe, a ich dodatkową zaletą jest to, że są wykonane z trwałych (a czasem nawet organicznych) materiałów. Należy jednak pamiętać, że juta i sizal powinny być używane tylko na zadaszonym ganku lub patio, ponieważ materiały te są podatne na pleśń i mogą zostać uszkodzone przez zbyt dużą wilgotność. Trawa morska, z drugiej strony, jest odporna na wodę i nie wchłania wody, a zatem może lepiej radzić sobie z żywiołami.

dywan dziecko

Absolutnie! (Możesz być zaskoczony, gdy okaże się, że dywan, który już masz w domu, jest w rzeczywistości dywanem do użytku wewnętrznego i zewnętrznego)! Podczas gdy nie wszystkie dywany wewnętrzne mogą być używane na zewnątrz, wszystkie dywany zewnętrzne mogą być używane w pomieszczeniach. Jednakże, zazwyczaj będziesz chciał użyć podkładki pod dywan, aby dodać dodatkową amortyzację pod stopami, ponieważ większość dywaników zewnętrznych to dywaniki o płaskim splocie.

Do czego najlepiej nadają się dywaniki indoor-outdoor?

Istnieje tak wiele zastosowań dla tych wszechstronnych dywanów. Jak już wspomnieliśmy, dywaniki indoor-outdoor mogą być używane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz w wielu różnych miejscach. Zastanawiasz się, jak wybrać dywan do swojego domu, czy to wewnątrz, czy na zewnątrz? Oto kilka scenariuszy, w których dywaniki indoor-outdoor są idealnym wyborem.

Dywaniki indoor-outdoor są świetne do domów z dziećmi i zwierzętami domowymi (lub niezdarnymi dorosłymi), ponieważ są łatwe w utrzymaniu i czyszczeniu. Rozlany sok (lub czerwone wino)? Żaden problem. Wypadek z sosem spaghetti? Po prostu wytrzyj go za pomocą mydła i wilgotnej szmatki.

Rozważ użycie tych dywaników w jadalni lub w pokoju dziecinnym, gdzie mogą służyć jako zabezpieczenie przed rozlanym płynem i okruchami jedzenia. Upewnij się tylko, że wybierzesz opcję, która jest wystarczająco miękka, aby Twoje dzieci mogły się na niej czołgać i bawić. A jeśli masz w domu zwierzęta domowe, łapy i pazury nie będą stanowiły problemu z jednym z tych dywaników.

Kiedy masz dom pełen dzieci lub zwierząt, często musisz zrobić nieco więcej niż tylko czyszczenie punktowe. Aby wyczyścić swój dywanik indoor-outdoor bardziej dokładnie, po prostu wyjmij go na zewnątrz i spryskaj łagodnym mydłem, a następnie wyszoruj szczotką. Większość z nich jest wykonana z włókien syntetycznych, więc praktycznie niemożliwe jest zrujnowanie dywanu zbyt częstym myciem lub szorowaniem. Można je również po prostu wytrząsnąć lub szybko odkurzyć (minus szczotka do ubijania). Niektóre z nich można nawet wrzucić do pralki! Pamiętaj tylko, aby spojrzeć na metkę przed wypróbowaniem tej opcji.

Dywaniki indoor-outdoor są bardzo trwałe i wykonane z materiałów, które mogą obsługiwać obszary o dużym natężeniu ruchu. Są więc idealne do użytku w najbardziej ruchliwych miejscach w domu, takich jak wejście lub pokój rodzinny. Materiały, z których są wykonane, są również odporne na wilgoć, plamy i blaknięcie, co tylko zwiększa ich trwałość.

Nasze ulubione sposoby na ich wykorzystanie? Połóż jeden lub dwa dywaniki typu indoor-outdoor w kuchni, korytarzu lub łazience - upewnij się tylko, że utrzymasz je na miejscu za pomocą podkładek!

Ponieważ większość dywaników typu indoor-outdoor jest odporna na pleśń, grzyby i wilgoć, jest to świetny rodzaj dywaników do stosowania w miejscach w domu, które mogą być wilgotne. Mowa tu przede wszystkim o piwnicach, pralniach i łazienkach!

Wszyscy wiemy, że stylowe, trwałe dywaniki są drogie. Jednakże, dywaniki do użytku wewnętrznego i zewnętrznego mają znacznie szerszy zakres przystępnych opcji. A zakres cenowy jest zazwyczaj oparty na rozmiarze dywanu, a nie na splocie lub wzorze.

Dodatkowo, często wyglądają one tak samo dobrze jak dywaniki wewnętrzne, więc można uzyskać wysokiej klasy wygląd za znacznie mniej. To naprawdę zaskakujące, aby zobaczyć wszystkie różne stylowe opcje dla dywanów wewnętrznych i zewnętrznych na rynku. Istnieje nieskończenie wiele opcji do wyboru! Niezależnie od tego, czy jest to kolorowy tradycyjny wzór, super neutralny i minimalny projekt, czy odważny geometryczny element graficzny, na pewno znajdziesz taki, który odpowiada Twojemu gustowi.

Wskazówki dotyczące pielęgnacji dywanu wewnątrz na zewnątrz

Chociaż dywany do użytku wewnętrznego i zewnętrznego są niezwykle łatwe w utrzymaniu, wymagają jednak odrobiny troski, aby utrzymać je w doskonałej formie. Oto kilka wskazówek, o których warto pamiętać.

Natychmiast usuń rozlane płyny. Jak w przypadku każdego dywanu lub tapicerki, nie chcesz pozostawić rozlanego płynu na dywaniku. Chociaż wiele dywanów przeznaczonych do użytku wewnętrznego i zewnętrznego jest odpornych na plamy i łatwych do czyszczenia, jeśli ciecz pozostanie na nich zbyt długo, może spowodować powstanie śladu lub plamy.

Czyść regularnie. Niezależnie od tego, czy używasz jednego z tych maleństw wewnątrz, czy na zewnątrz, od czasu do czasu odkurz lub wytrząśnij je, aby zapobiec gromadzeniu się brudu we włóknach, co może skrócić żywotność tych dywaników. Dmuchawy do liści są również świetne do czyszczenia brudu i śmieci, gdy są używane na zewnątrz!

Użyj podkładki pod dywan. Umieszczenie podkładki pod dywanik indoor-outdoor nie tylko doda trochę więcej amortyzacji pod stopami, ale również sprawi, że splot będzie ładnie wyglądał i pomoże w cyrkulacji powietrza pod dywanikiem. Jeśli zdecydujesz się umieścić podkładkę pod dywan na zewnątrz, rozważ taką z barierą przeciwwilgociową lub taką, która jest specjalnie zaprojektowana do użytku na zewnątrz, ponieważ zwykłe podkładki pod dywan nie są odporne na pleśń lub grzyby, tak jak Twój dywan wewnątrz i na zewnątrz!

Jeśli się zmoczą, powieś je do wyschnięcia. Chociaż mogą one obsługiwać deszcz, będą czuć się lepiej pod stopami, jeśli dostaną się do wyschnięcia. Nikt nie chce przecież chodzić po przemoczonym dywanie! Przeciągnij je przez meble na tarasie, aby szybko wyschły.

Przechowuj je po zakończeniu sezonu. Jeśli mieszkasz w rejonie, w którym panuje zimna pogoda, musisz upewnić się, że zwinąłeś i przechowałeś swój zewnętrzny dywan przed nadejściem zimy. Upewnij się tylko, że dobrze go wyczyścisz przed zwinięciem i schowaniem!

Zobacz

Wyprawka dla noworodka - co kupić przed porodem?

Jednym z najważniejszych momentów w życiu są narodziny dziecka. Rodzice w ferworze...

Poradnik, jak ubrać noworodka na letni spacer -.

Wielu rodziców nie ma pewności, jak ubrać noworodka na letni spacer. Choć może się to...

Jak wybrać odpowiednią poduszkę dla dziecka

Wygodna, miękka i otulająca pościel jest tym, co wielu osobom kojarzy się z dobrym snem...