Polecamy

Biurko dla dziecka

Pokój dziecka – pięknie i praktycznie

Łóżka dziecięce

Mały pokój dla rodzeństwa w różnym wieku. Jakie meble powinieneś wybrać?

Jesteś rodzicem z dwójką dzieci, a w jednym pokoju mieszka rodzeństwo w różnym wieku? Nic dziwnego, że wystrój sypialni może sprawić, że nie będziesz mógł spać spokojnie. Musisz się na to przygotować. Mamy dobrą wiadomość! Nie ma znaczenia, jak duży jest pokój, ale ważne jest, by urządzić go tak, byś czuł się w nim jak u siebie. Jak urządzić pokój, by pomieścić rodzeństwo w różnym wieku? Jakie są sposoby na to, by dzieci czuły się komfortowo? Zapoznaj się z naszymi propozycjami.

Jakie meble wybrać do sypialni dziecka?

Wbrew powszechnej opinii, mała przestrzeń nie musi być bardzo restrykcyjna. Można zastosować kilka technik projektowania, aby przestrzeń była wygodna dla dwójki dzieci. Każde dziecko powinno znaleźć w przestrzeni swoją własną strefę komfortu. Łóżko piętrowe z drabiną może być świetnym rozwiązaniem dla rodzeństwa, które jest wystarczająco duże, aby na nim spać. Łóżka piętrowe nie zajmują dużo miejsca, a rodzeństwo może spać na nich razem. Będą czuć się bezpiecznie i blisko siebie. Wiadomo, że sen jest niezbędny dla maluchów, które wciąż rosną. Dlatego trzeba zadbać o ich komfort, oferując rozwiązania, które pozwolą im odpocząć po dniu pełnym wyzwań i ekscytujących zajęć.

Łóżko piętrowe nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem, zwłaszcza jeśli są młodsze dzieci, które nie mogą korzystać z drabiny. Masz dwie możliwości. Jedna, możesz umieścić łóżka nieco od siebie w jednym obszarze pokoju i każde dziecko może spać w tym obszarze. Dwa, możesz stworzyć oddzielne obszary dla każdego dziecka. Druga opcja jest bardziej korzystna, ponieważ każde rodzeństwo będzie miało swój własny pokój. Będą się w nim czuli jak w domu i bezpiecznie. W szufladach można również przechowywać pościel, zabawki i inne przydatne przedmioty. Należy pozwolić dzieciom na wejście do ich prywatnej przestrzeni, nawet jeśli znajdują się w tym samym pokoju. W tym celu można użyć parawanu, przegrody lub bardzo modnych namiotów tipi w stylu skandynawskim. Do wyboru mamy wiele kolorów i wzorów.

Jakie biurka i krzesła najlepiej sprawdzą się w przestrzeni do nauki?

Dekorowanie pokoju dla rodzeństwa może być trudne. Nie chodzi tu tylko o przestrzeń sypialni, ale także o przestrzeń do nauki. Nawet jeśli Twoje dzieci dopiero co skończyły rok, muszą mieć możliwość wyrażania siebie, pisania, czytania, rysowania czy używania plasteliny. Jeśli masz rodzeństwo w różnym wieku, możesz wykorzystać mniejszy stolik i krzesło, aby zapewnić małą przestrzeń. Dla starszego rodzeństwa lepsze będzie większe biurko z krzesłem. Dla maluchów wystarczą dwa stoliki, a dla nastolatków dwa. Można wybrać tradycyjne rozwiązanie, czyli drewniane biurko, takie jak tutaj:https://ohbabe.pl/Biurko-i-krzeselko-dzieciece-Komplet-Z-naturalnej-sklejki-z-drewna-finskiego-p3874. Taki model może służyć również do przechowywania książek czy przyborów do nauki i będzie pasował do skandynawskiego wystroju w dziecięcej sypialni. Zestaw krzesła i biurka będzie zarówno funkcjonalny, jak i dopasowany stylistycznie.
Jeśli w pokoju jest więcej miejsca, a Ty wolisz bardziej nietypowe rozwiązania, postaw na inny model wykonany z naturalnej brzozy fińskiej - https://ohbabe.pl/2w1-Biurko-i-laweczka-dziecieca-Z-naturalnej-sklejki-z-drewna-finskiego-p3877, czyli biurko i ławka w jednym - fantazyjny kształt przypominający misia z pewnością podbije serca maluchów i sprawi, że chętniej będą spędzać czas w kreatywny sposób, ucząc się nowych rzeczy i zdobywając nowe umiejętności. Należy dostosować wysokość stolików i krzeseł do wieku dzieci. Miejsce do nauki powinieneś zlokalizować w pobliżu naturalnego źródła światła. Można jednak użyć także lampek biurkowych, które zapewnią sztuczne oświetlenie.

Biurko dla dzieci wykonane z naturalnej sklejki z drewna fińskiego

Precyzyjne przechowywanie jest kluczem do sukcesu - przestrzeń do zabawy - precyzyjne przechowywanie

Dwoje dzieci dzielących jeden pokój może oznaczać dwa razy więcej zabawek. Należy wybrać meble, które są w pełni funkcjonalne i mogą przechowywać wiele przedmiotów. Dobrym wyborem są meble z szufladami lub pojemnymi szafkami. Bez problemu znajdziesz je w ofercie na naszej stronie internetowej: https://ohbabe.pl/category/?code=404&q=Szafka#top. Można je łączyć modułowo i są na tyle duże, że zabawki nie będą leżały na ziemi. Delikatny design szafek wkomponuje się w pokój urządzony w minimalnym, skandynawskim stylu.

Personalizacja mebli i przestrzeni, czyli zarówno razem, jak i osobno

Każde dziecko chce mieć swoją własną przestrzeń. Mała przestrzeń dla rodzeństwa w różnym wieku może okazać się niewystarczająca. Jeśli nie masz miejsca, aby dać im oddzielne pokoje, weź pod uwagę ich potrzeby podczas projektowania własnej przestrzeni. Możesz pozwolić im wybrać kolory. Wiele mebli w naszej kolekcji jest dostępnych w różnych kolorach i odcieniach. Zapoznaj się z ofertą mebli dla dzieci.

Stolik dla dzieci - okrągły

Krzesło dla dzieci - MISIO

Zobacz

Właściwości lnu - dlaczego nie warto na niego...

Len to naturalny materiał, który niemal natychmiast przychodzi nam do głowy, gdy myślimy o...

Oto jak wybrać odpowiedni rozmiar pościeli dla...

Kompletując wyprawkę, rodzice często zastanawiają się, jaki rozmiar pościeli wybrać dla...

W jakim wieku dziecko powinno nosić czapkę?...

Od pokoleń temat nakryć głowy dla dzieci był gorącym tematem. Było to przede wszystkim...