Polecamy

Wszystko, co musisz wiedzieć o dywanach do użytku wewnętrznego i...

Co trzeba wiedzieć o dywanach naturalnych i syntetycznych?

Meble dziecięce

Meble dla nastolatka do 2000 złotych

Wystrój pokoju nastolatka to kompromis pomiędzy jego gustem i osobowością, praktycznymi aspektami, a możliwościami finansowymi rodziców. W jaki sposób można urządzić pokój, by zaczął bardziej odpowiadać „dorosłym” potrzebom, nie wydając przy tym fortuny na nowe meble?

Budżet do 1000 złotych

Jeśli budżet jest niewielki, a pokój tez nie potrzebuje gruntownych zmian, dobrym pomysłem będzie dokupienie jednego modułu – na przykład biurka z łóżkiem na antresoli lub łóżka z szafkami na górze. Dzięki temu w pokoju znajdzie się dodatkowe miejsce na książki, pościel i drobiazgi, a przy tym przestrzeń zostanie zaoszczędzona. Warto kupić łóżko, które posiada skrzynię na pościel – dzięki niej nastolatek będzie mógł za dnia rozłożyć na łóżku swoje rzeczy lub zaprosić gości i posadzić ich na nim. Bardzo ważnym miejscem w pokoju nastoletniego dziecka będzie także biurko do nauki. Musi być dostosowane do potrzeb i wzrostu dziecka – w tym wieku nie powinno to już być trudne, ponieważ nastolatek najczęściej nie rośnie już szybko. W przeciwnym razie zawsze można zdecydować się na przykład na biurko Collorido, które posiada funkcję dostosowywania wysokości do wzrostu osoby siedzącej przy nim.

Od 1000 do 2000 złotych

Niekiedy meble wymagają całkowitej wymiany – na przykład wtedy, gdy są typowymi meblami dziecięcymi, nieodpowiadającymi już i niewystarczającymi, by zaspokoić potrzeby nastolatka. Istnieje kilka możliwości, by sprytnie urządzić pokój na nowo, nie wychodząc poza przedział 1000 – 200 złotych. Warte uwagi są na przykład moduły meblowe. Połączenie łóżka z półkami czy szafkami na ubrania pozwala zaoszczędzić miejsce. Przykładem może być Komi 16, model mebli, który mieści łóżko w połączeniu z pozostałymi elementami, oraz osobne biurko. Z kolei większy pokój pozwala już skomponować meble z jednej linii, lecz niekoniecznie z gotowego, złączonego zestawu.

biurko dla nastolatka

Bardzo dobrym pomysłem są meble systemowe – zwykle są one projektowane tak, by w jednym zestawie znajdowało się wszystko, co niezbędne. Przy tym meble można sukcesywnie uzupełniać o kolejne moduły, gdy na przykład kończy się miejsce na książki.

Co warto wziąć pod uwagę, wybierając z szerokiej oferty meble dla nastolatka? Na pewno przyda się duża szafa, mieszcząca o wiele więcej niż dotychczas. Garderoba nastolatka rozrasta się mocno, niekiedy przerastając rozmiary dorosłej. Warto wziąć to pod uwagę, by mieszkaniec pokoju nie czuł się przytłoczony i sfrustrowany ubraniami wylewającymi się ze zbyt małej szafy. Z pewnością warto również zadbać o szafki na drobniejsze elementy garderoby. Komoda to bardzo praktyczny mebel – pomieści wiele, a przy tym jest stabilna, ma również powierzchnię, na której można ustawić wybrane przedmioty. Ważne będą półki na książki, pamiątki i inne skarby. Przeszklona witryna nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem – trzeba ją regularnie odkurzać i myć, ponadto, może się przypadkiem zbić. Niezależnie od tego, ile mebli ostatecznie stanie w odnowionym pokoju, powinna w nim jeszcze pozostać przestrzeń, która pozwoli swobodnie się poruszać i korzystać z pomieszczenia.

Zobacz

Pokój dziecka – pięknie i praktycznie

Urządzanie pokoju dla dziecka, szczególnie jeśli dziecko ma już kilka lat i swoje zdanie w...

Komplety mebli młodzieżowych

Dobrze urządzony pokój dla młodej osoby będzie na pewno dawał zadowolenie, dobre...

Jak umeblować pokój niemowlaka?

Przed młodymi rodzicami gromadzi się szereg wyzwań. W tym kontekście wypada wspomnieć...