Polecamy

Meble dla nastolatka do 2000 złotych

Najważniejsze kwestie związane z łóżkami piętrowymi dla dzieci

Biurka dziecięce

Biurko dla dziecka

Kiedy dziecko dorasta i znajduje się już w wieku szkolnym, to sporą część czasu zacznie spędzać przy biurku. Będzie tam odrabiało zadania domowe, ale też spędzało czas przed komputerem. Z tego powodu wydaje się bardzo istotne, jakie biurko się wybierze, aby nie pojawiły się schorzenia kręgosłupa. Dlatego tak ważne jest dobranie właściwego biurka, aby możliwe było zapewnienie dziecku pełnego komfortu i ochrony dla kręgosłupa.

Wymiary dla biurka

Przed kupnem biurka, trzeba sprawdzić, jakie ma ono wymiary. Podstawowe wymiary każdego biurka to blat o 80-90 cm głębokości, 120-160 cm szerokości i 72-75 cm wysokości. Trzeba też zwrócić uwagę na fakt, jak wysokość siedziska odnosi się do blatu. Odległość między nimi powinna wynosić 25 cm. Ale to są wymiary dla standardowego biurka. Niekoniecznie będzie ono odpowiednie także dla dziecka. W takim przypadku najlepiej zdecydować się na biurko, które mogłoby rosnąć razem z dzieckiem.

Biurko dla ucznia pierwszej klasy

Dziecko ma zwykle ok. 6-7 lat, kiedy po raz pierwszy siada przy biurku. Taki wiek daje ok. 115-125 cm wzrostu. W związku z tym wymiary biurka powinny wynosić ok. 55 cm wysokości. W przypadku blatu nie trzeba tutaj tak dużego blatu jak dla osoby dorosłej, zatem może to być biurko o wymiarach 60-75 cm i głębokości 50-55 cm. Można wybrać takie biurko, które ma regulowany blat, dzięki temu nie trzeba będzie za jakiś czas kupować nowego. Oprócz tego można znaleźć na rynku takie biurka, które mają dopasowane do nich krzesełka – one także mają regulację wysokości.

krzesło dla dziecka

W związku z tym można krzesełko dopasować do wysokości biurka, aby dziecko czuło się w pełni komfortowo. Co ciekawe, wiele biurek ma możliwość regulowania blatu i pochylania go nawet do 40 stopni. Taki sposób wydaje się bardzo korzystny, jeśli chce się dostosować biurko do wykonywania określonych czynności – pisania, czytania, rysowania. Tylko jeśli wcześniej zadba się o zakup odpowiedniego biurka możliwe będzie zachowanie u dziecka dobrej postawy – nie będzie miało ono problemów z kręgosłupem. Takie meble odpowiednie dla dziecka oferuje firma Fun-Desk.

Do komputera

W przypadku, gdy na biurku stoi jeszcze komputer, trzeba dodatkowo zadbać o inne istotne kwestie. Przede wszystkim klawiatura i monitor powinny być ustawione na innych wysokościach. Monitor musi być wyżej, najlepiej na blacie biurka, a klawiatura na specjalnej wysuwanej półeczce poniżej. Różnica poziomów musi wynosić przynajmniej 10 cm. Przedramiona powinny układać się w kąt prosty w stosunku do osi ciała, a dłonie muszą być swobodne przy klawiaturze.

Zobacz

Biurko dla młodego ucznia

Wybór dobrego biurka do pokoju dziecka to kwestia kluczowa – z pewnością jego...

Biurko dla młodego ucznia

Gdy dziecko idzie do pierwszej klasy, jego pokój zwykle potrzebuje drobnego lub generalnego...

Jak odpowiednio dobrać krzesło i biurko dla...

  Pozycja siedząca to nieodłączny element codziennego życia. Obecnie w dobie...