Polecamy

Meble dla nastolatka do 2000 złotych

Jak wybrać bezpieczne meble dla dziecka?

Łóżka dziecięce

25 Stopni w Domu - Jak ubrać dziecko?

Niemowlęta równie mocno, jeśli nie bardziej niż dorośli, odczuwają zmiany temperatury. Dzieje się tak dlatego, że maluch niewiele może zrobić, aby samodzielnie się ochłodzić lub ogrzać. Ważne jest, aby ubierać dziecko odpowiednio do temperatury.

Kluczowe znaczenie ma ubranie, w którym maluch śpi i które jest odpowiednie do otoczenia. Ponieważ sen jest tak ważny dla rozwoju i wzrostu dziecka, należy koniecznie zapewnić maluchowi jego odpowiednią ilość w komfortowych warunkach. Musimy również zadbać o to, aby niemowlę było odpowiednio ubrane.

Wielu rodziców jest nowych w tej roli i ma wiele pytań. Jednym z najczęstszych jest pytanie: "Jak ubrać niemowlę, żeby zasnęło przy 25 stopniach?". Niektórzy uważają, że dziecko można uśpić w takiej temperaturze w kilku pampersach. Inni uważają, że dziecko powinno być ubrane w cienkie body, lub piżamkę. Zapraszamy do poczytania więcej o tym pytaniu, jeśli chcecie uzyskać bardziej szczegółową odpowiedź.

25 stopni - Jak ubrać niemowlę?

W ostatnich latach bardzo często zdarza się, że w miesiącach letnich temperatura wieczorem nie spada poniżej 25 stopni. Jak ubrać niemowlę do snu, aby nie było mu zbyt gorąco?

Problem jest bardziej skomplikowany, gdy pozostajemy w domu, niż gdy wychodzimy z dzieckiem na zewnątrz. W tym drugim przypadku łatwiej jest ubrać dziecko w taki sam sposób, w jaki jesteśmy ubrani + jedna cienka warstwa. Dzięki temu unikniemy wszelkich problemów w przypadku nagłych zmian temperatury. W domu sytuacja jest inna, ponieważ temperatura w środku jest zawsze stała. Oznacza to, że wyżej wymieniona zasada nie sprawdzi się w domu.

Jak ubrać dziecko na 25 stopni Celsjusza? Niektórzy uważają, że to zbyt wysoka temperatura i rozbiorą dziecko do pieluszki, a następnie przykryją je cienkim kocem w łóżeczku. Takie rozwiązanie jest zazwyczaj najlepsze. Dziecko nie będzie się przegrzewać, a kocyk zapewni mu ciepło. Niektórzy rodzice wolą, aby ich dziecko nie nosiło żadnych ubrań. Na wysokie temperatury wystarczy cienka warstwa odzieży, np. piżama lub body. Maluchowi będzie wygodniej, nie przegrzeje się i nie zmarznie.

Jak widać, wybór odpowiednich ubranek dla niemowląt do snu i nie tylko powinien być traktowany poważnie.

Otulacz/kołderka dla niemowląt - Piaskowa bawełna waflowa

Na co zwracać uwagę podczas zakupów ubranek dla niemowląt?

Wybierając ubrania dla dziecka, musisz zwrócić baczną uwagę na jakość materiału i wykonania. Wysokiej jakości ubranka, które są trwałe i łatwe w czyszczeniu to konieczność dla niemowląt. Niemowlęta są ruchliwe od samego początku swojego życia. Tkaniny powinny być traktowane z ostrożnością, ponieważ mogą powodować podrażnienia, są oddychające i lekkie.

Skarpetki niekapki dla dziecka - Straciatella, Handmade

Dlaczego nie warto inwestować w ekologiczne ubrania?

Nasze ubrania dla niemowląt są wykonane z ekologicznych i naturalnych materiałów, dzięki czemu Twoje dziecko je pokocha. Ubranka bawełniane często wykonane są z różnych rodzajów bawełny. Zapewniają one nie tylko komfort, ale również świetnie wyglądają. Warto zainwestować w wysokiej jakości ubrania dla swojego dziecka. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami - jesteśmy pewni, że znajdziesz u nas świetną pościel dla swojego dziecka.

Kocyk dla dziecka - karmelowa dzianina ekologiczna i biała skóra GOTS

Zobacz

Właściwości lnu - dlaczego nie warto na niego...

Len to naturalny materiał, który niemal natychmiast przychodzi nam do głowy, gdy myślimy o...

Oto jak wybrać odpowiedni rozmiar pościeli dla...

Kompletując wyprawkę, rodzice często zastanawiają się, jaki rozmiar pościeli wybrać dla...

W jakim wieku dziecko powinno nosić czapkę?...

Od pokoleń temat nakryć głowy dla dzieci był gorącym tematem. Było to przede wszystkim...