Polecamy

Jak ubrać dziecko w ubranko do chrztu?

Biurko dla dziecka

Łóżka dziecięce

Jaki rodzaj pościeli jest najlepszy dla niemowlaka?

Każdy potrzebuje snu, ale szczególnie dzieci. Maluch dostaje energię, której potrzebuje, aby wstać rano i wykonywać aktywne czynności. Pościel nie jest tak ważna, jak się wydaje. Jaką pościel powinno mieć dziecko?

W sypialni dziecka powinna znaleźć się pościel. Należy mieć świadomość, że skóra dzieci jest delikatna i nie wszystkie materiały się sprawdzą. Może ona powodować podrażnienia i utrudniać maluchom zasypianie. Będzie też mniej wyspany rano, co może prowadzić do zwiększonej drażliwości i gorszego wchłaniania, co może być szczególnie szkodliwe dla niemowląt. Ważne jest, aby wiedzieć, jaki materiał zostanie użyty do produkcji pościeli dla niemowląt. Nie powinien on powodować nadmiernej potliwości. Musi też zapewniać izolację termiczną, aby maluchowi było ciepło w chłodne noce.

Jaką pościel wybrać dla dziecka?

Rozmiar pościeli to ważny aspekt, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze pościeli dla maluchów. Dla najmłodszych niemowląt zalecamy zakup egzemplarzy o wymiarach 70 x 60 cm. W późniejszym okresie zaleca się zakup egzemplarzy o wymiarach 135x100 cm. Taki model posłuży przez dłuższy czas, ale nie będzie zbyt duży dla dziecka. Polecane są dla niemowląt już w wieku 5 lat. Można już kupić modele dla maluchów od 10 roku życia, które są podobne do tych używanych przez dorosłych. Mają one długość 200 cm i szerokość odpowiednią do łóżka.

Choć ten tekst dotyczy pościeli to należy wspomnieć o kołdrze. Warto zwrócić baczną uwagę na tkaninę wykonania. Na przykład wełna jest niezwykle ciepła, ale ze względu na swoje właściwości może powodować reakcje alergiczne. Ciężkie są również naturalne pióra. Dla maluchów najlepiej stosować antyalergiczne wypełnienie syntetyczne. Zapewnia ono świetną wentylację, ciepło i jest lekkie.

Jaki rodzaj pościeli wybrać dla dziecka? Materiał

Istnieje wiele materiałów, które mogą dobrze sprawdzić się w tej roli. Najpopularniejsza jest bez wątpienia bawełna. Odmiany organiczne są bardziej zrównoważone i bezpieczniejsze w użyciu. Wspomniana bawełna jest miękka i lekka, a także przewiewna. Wykorzystywana jest w produkcji naszej pościeli dla maluchów.

Pościel dziecięca - Wykonana z organicznej bawełny kremowej w jaskółki.

Tak zwana mulina bawełniana służy do tworzenia ciekawych tkanin. Jest jeszcze bardziej miękka i oddychająca niż muślin bawełniany, dzięki czemu skóra dziecka nie będzie narażona na pocenie się czy przegrzanie. Jest antyalergiczna i może być używana nawet przez niemowlęta o wrażliwej lub atopowej skórze. Pościel jest miękka i elastyczna w dotyku.

Pościel dziecięca - Wykonana z ekologicznego muślinu w kolorze orzechowym.

Warto wspomnieć o ekologicznym lnie. Tkanina lniana jest świetnym wyborem na ciepłe letnie noce, ponieważ umożliwia doskonałą cyrkulację powietrza oraz jest miękka i delikatna dla skóry dzieci.

Ekologiczny len naturalny na pościel dla dzieci

Dobrym pomysłem dla dzieci z problemami dermatologicznymi jest stosowanie certyfikowanych i przebadanych produktów. OEKOTEX Standard 100 to jeden z najbardziej podstawowych certyfikatów. Zaświadcza on, że tkanina została wykonana z wysokiej jakości materiału i spełnia wysokie standardy.

Jaką pościel powinno mieć dziecko?

Mamy do dyspozycji szeroki wybór pościeli, a także poduszki wykonane z certyfikowanych i sprawdzonych materiałów. Umożliwiamy również zastosowanie wypełnienia antyalergicznego, aby Twoje dziecko mogło spać w maksymalnym komforcie. Jesteśmy polską marką, która wykorzystuje wyłącznie naturalne i ekologiczne surowce. Wszystkie produkty wykonywane są ręcznie w małych warsztatach. Służymy pomocą w znalezieniu wysokiej jakości pościeli dla Państwa dzieci.

Zobacz

Właściwości lnu - dlaczego nie warto na niego...

Len to naturalny materiał, który niemal natychmiast przychodzi nam do głowy, gdy myślimy o...

Oto jak wybrać odpowiedni rozmiar pościeli dla...

Kompletując wyprawkę, rodzice często zastanawiają się, jaki rozmiar pościeli wybrać dla...

W jakim wieku dziecko powinno nosić czapkę?...

Od pokoleń temat nakryć głowy dla dzieci był gorącym tematem. Było to przede wszystkim...