Polecamy

Poradnik, jak ubrać noworodka na letni spacer -.

Najważniejsze kwestie związane z łóżkami piętrowymi dla dzieci

Biurka dziecięce

Biurko dla młodego ucznia

Gdy dziecko idzie do pierwszej klasy, jego pokój zwykle potrzebuje drobnego lub generalnego remontu. Musi się w nim przede wszystkim pojawić odpowiednie biurko – umilające i ułatwiające codzienną naukę, która teraz stanie się ważnym obowiązkiem. Ten wyjątkowy mebel powinien odpowiadać gustowi dziecka, warto więc skonsultować z nim zakup. Z kolei rodzice muszą zadbać o praktyczność mebla, tak, by nie przyczyniał się do złych nawyków i wad postawy.

Tradycyjne biurka

Klasyczne, najprostsze biurko ma pod blatem wnękę, w której dziecko może wygodnie trzymać nogi, a z drugiej strony szafkę oraz szuflady, idealne do przechowywania pomocy naukowych. Takie biurko pasuje do pokoju z klasycznym wyposażeniem, a także z meblami segmentowymi. Nie waży dużo, wszędzie się zmieści i nie zajmie wiele miejsca. Takie biurka zwykle nie posiadają możliwości regulowania wysokości blatu dlatego trzeba dobrać je do potrzeb konkretnego dziecka. Większość dzieci idących do pierwszej klasy potrzebuje biurka o wysokości 75 cm. Czego trzeba unikać przy kupnie takiego biurka? Przede wszystkim głębokich szuflad, leżących na udach siedzącego dziecka i ograniczających mu swobodę ruchów. To bardzo ważne, ponieważ niewygodne biurko szybko zniechęci młodego ucznia do odrabiania przy nim lekcji.

Narożne biurko do niewielkiego pokoju

Narożne biurka pozwalają zająć kąt, który inaczej pozostałby niewykorzystany. To dobre wyjście do niewielkich pomieszczeń. Biurko w kształcie litery L to w zasadzie dwa osobne blaty robocze, jeden pod komputer i drugi na odrabianie lekcji czy też prace plastyczne. Takie biurko trzeba jednak ustawiać jako pierwsze, rozstawienie pozostałych mebli dostosowując do niego.

biurko dla ucznia

Gotowy zestaw z biurkiem

Połączenie szafy czy regału z biurkiem pozwala wspaniale zaoszczędzić przestrzeń na środku pokoju. Interesujące są także zestawy z łóżkiem na antresoli, pod którą znajduje się biurko. To ciekawy pomysł w pokoju, który musi pomieścić rzeczy rodzeństwa. Niestety, biurko schowane pod antresolą to także ograniczona ilość światła padająca na blat. Trzeba więc zadbać o szczególnie dobre, sztuczne oświetlenie, ponieważ dziecko niezbyt skorzysta z dziennego, naturalnego. Pomoże także ustawienie mebla blisko okna.

Ergonomiczne meble

Jeśli biurko ma służyć dłużej niż rok czy dwa, warto przemyśleć zakup mebla w typie ergonomicznym. Takie biurka są zwykle droższe niż tradycyjne, jednak mają pewną wielką zaletę – można w nich regulować wysokość, a nawet kąt nachylenia blatu. Dzięki temu drugiemu parametrowi można ustawiać biurko w zależności od aktualnych potrzeb dziecka – nieco inaczej do malowania, rysowania czy innych prac plastycznych, a inaczej do pisania i czytania. Biurka ergonomiczne to prawdziwe centra dowodzenia w pokojach dzieci, które zaczęły już chodzić do szkoły. Dają im naprawdę wiele możliwości i komfortu.

Zobacz

Biurko dla młodego ucznia

Wybór dobrego biurka do pokoju dziecka to kwestia kluczowa – z pewnością jego...

Biurko dla dziecka

Kiedy dziecko dorasta i znajduje się już w wieku szkolnym, to sporą część czasu zacznie...

Jak odpowiednio dobrać krzesło i biurko dla...

  Pozycja siedząca to nieodłączny element codziennego życia. Obecnie w dobie...