Polecamy

Jak sprawnie wymienić łóżeczko maluchowi?

Co trzeba wiedzieć o dywanach naturalnych i syntetycznych?

Wyjątkowy pokój dziecka

Przewodnik układu: Dwie opcje dla pokoju dziennego 4 x 4

W naszej serii przewodników po aranżacji znajdziesz rozwiązania dla pomieszczeń o różnych kształtach i rozmiarach. Pokazujemy różne sposoby na rozplanowanie przestrzeni - ponieważ jesteśmy wielkimi zwolennikami pracy z tym, co masz! Tutaj przedstawiamy najważniejsze elementy układu salonu 4x4.

Przestrzeń: Pokój dzienny 4x4

Wyzwanie: Projekt tego małego salonu musi uwzględniać duże okna, kwadratowy plan podłogi, miejsce na funkcjonalne przechowywanie oraz wygodne (i kompaktowe!) meble do wypoczynku i rozrywki.

Najpierw, rozważa twój styl życia potrzeby i jak ty widzieć ciebie używać pokój każdy dzień. Stamtąd, uważnie przemyśl swój układ mebli - sprytne wykorzystanie funkcjonalnych kawałków jest kluczowe podczas pracy z każdą małą przestrzenią. Na koniec, sprecyzuj paletę kolorów i estetykę stylu, którą chcesz się bawić w swoim salonie 4x4.

Aby Cię zainspirować i dostarczyć wskazówek, wymyśliliśmy dwa różne układy dla pokoju 4x4, z których każdy jest stylowy, praktyczny i szalenie wygodny. Przewiń w dół, aby zobaczyć nasze pomysły na układy wraz ze wskazówkami, jak ożywić swoją własną małą przestrzeń życiową!

Nie zapomnij również przeczytać tego przewodnika po kwadratowym układzie salonu i sprawdź naszą listę kontrolną dla salonu, aby znaleźć odpowiednie meble do małej przestrzeni. Chcesz więcej inspiracji? Przejrzyj naszą galerię pomysłów na aranżację salonu!

Pomysł na układ #1: Przytulna, uniwersalna jadalnia

W tym podejściu do układu, mały salon jest salonem combo, pokojem rodzinnym i pokojem gościnnym w jednym. Układ optymalizuje przestrzeń z meblami umieszczonymi wzdłuż ścian i ruchomymi akcentami pływającymi w środku pokoju. Z kanapą sypialną, szafką z konsolą, zestawem krzeseł i stołem na trzech ścianach, przestrzeń jest otwarta, ale zachęcająca i wyjątkowo przytulna.

Takie podejście do układu to świetny sposób na stworzenie "formalnego" salonu, który nadal może być używany do swobodnego wypoczynku lub przyjmowania gości. To wysoki styl i wysoka funkcjonalność dla małego domu.

Postaw na dwuosobową kanapę. Duży segment, który wysuwa się na łóżko sypialne, to stylowy sposób na wykorzystanie w pełni małego salonu 12×12. Meble do spania mają wyjątkowo wygodny wygląd i uczucie, więc są świetną opcją, jeśli chcesz zagrać przytulny klimat w swojej przestrzeni życiowej. W tym samym czasie oni także zamieniają twój żywą przestrzeń w wielozadaniową jamę. To jest wygrana!

Dodaj ruchome elementy akcentujące. Aby zrównoważyć duży segmental w małym salonie, będziesz chciał przyciągnąć uniwersalne elementy akcentujące. Dwie pufy w tym układzie działają jako stolik kawowy, podnóżek i dodatkowe siedzenia dla dzieci, ale można je łatwo przenieść, gdy trzeba wyciągnąć łóżko z sofy. Podobnie stolik bistro i krzesła w pobliżu okien stanowią stylowe miejsce do rozrywki, picia kawy lub koktajli albo ustawienia laptopa do pracy, ale w razie potrzeby można je łatwo przestawić, aby uzyskać więcej miejsca.

pokój dzienny

Stwórz centralny punkt dzięki przechowywaniu. Połączenie funkcji i stylu jest kluczowe w małym salonie. Tutaj, długa szafka konsolowa oferuje mnóstwo ukrytych miejsc do przechowywania dodatkowych koców dla gości i codziennych rzeczy niezbędnych w salonie, a okrągłe lustro pomaga otworzyć pokój i odbijać światło. Razem tworzą one urzekający punkt centralny w pokoju, służąc jednocześnie praktycznemu celowi.

Pomysł na aranżację #2: Zrelaksowany pokój wypoczynkowy

Przy tym podejściu do układu, mała przestrzeń jest podzielona na dwie strefy za pomocą mebli salonowych, które są starannie rozmieszczone. Na jednym końcu pokoju stoi telewizor ze stojakiem, a naprzeciwko niego sofa i kanapa, które wyznaczają główną strefę wypoczynkową. Dodatkowo, aby zoptymalizować przestrzeń na podłodze, wysoka szafka stojąca za sofą oferuje miejsce do przechowywania, wykorzystując jednocześnie przestrzeń pionową.

Dzięki takiemu podziałowi na strefy, możesz mieć praktyczny salon do oglądania telewizji na małej przestrzeni, bez wrażenia zamknięcia lub zagracenia, zarówno wizualnie jak i fizycznie.

Pomyśl o małej skali, dużej funkcjonalności. Aby utrzymać w małym salonie wrażenie otwartości i przestronności, spróbuj unieść kanapę w rozmiarze mieszkania (poniżej 80 cali długości). To najprostszy sposób na wydzielenie strefy do siedzenia bez przytłaczania przestrzeni. Następnie połącz ją z innymi ruchomymi elementami, takimi jak pufy i stoliki boczne. Są one lekkie i łatwe do przenoszenia, więc można je podciągnąć do sofy jako powierzchnię na drinka lub jako podnóżek, kiedy tylko tego potrzebujesz. W przypadku małej przestrzeni życiowej, chodzi o to, aby połączyć funkcjonalne elementy razem, aby stworzyć wygodną przestrzeń do siedzenia.

Ugruntuj swoją przestrzeń dywanem. Tworząc różne strefy w małej przestrzeni, chcesz wizualnie ujednolicić swoje meble i projekty za pomocą dywanu. Spróbuj użyć neutralnego dywanu lub dywanu z naturalnego włókna na stoliku telewizyjnym i sofie jako elementu uziemiającego. W tym przypadku, dywan pomaga również w utrzymaniu przepływu w pokoju, utrzymując otwartą przestrzeń za sofą.

Usprawnij koncentrację dzięki przechowywaniu. Małe przestrzenie mogą szybko stać się zagracone, więc przechowywanie dodatkowych przedmiotów w ukryciu ma zasadnicze znaczenie dla uspokojenia otoczenia. Dlatego zdecyduj się na długą i niską konsolę telewizyjną z zamkniętym schowkiem, która pozwoli Ci łatwo przechowywać sznurki, książki i inne akcesoria do salonu poza zasięgiem wzroku, ale wciąż w zasięgu ręki. To pomoże zminimalizować wizualny bałagan w pokoju. By dodać do czystego-liniowego spojrzenia, utrzymuje ściany wokoło twój TV minimalnie dekorujący także.

Zobacz

Wyprawka dla noworodka - co kupić przed porodem?

Jednym z najważniejszych momentów w życiu są narodziny dziecka. Rodzice w ferworze...

Poradnik, jak ubrać noworodka na letni spacer -.

Wielu rodziców nie ma pewności, jak ubrać noworodka na letni spacer. Choć może się to...

Jak wybrać odpowiednią poduszkę dla dziecka

Wygodna, miękka i otulająca pościel jest tym, co wielu osobom kojarzy się z dobrym snem...